Początki parafii Św. Mikołaja w Grabowcu sięgają XIV wieku. W dniach 6 grudnia i 16 lipca obchodzimy odpust. W tym roku 6 grudnia w parafii gościł Biskup diecezjalny Ksiądz Bp dr Marian Rojek. Podczas Mszy Świętej zostały wprowadzone Relikwie Świętych Pastuszków z Fatimy - dzieci którym objawiła się Matka Boska Fatimska Św.Hiacynty i Św. Franciszka Relikwie zostały umieszczone w Księdze z Białego Marmuru Tassos z Grecji nad którymi została wyrzeźbiona scena z Objawienia się Matki Bożej Fatimskiej, Pastuszkom. Płaskorzeźba została pokryta płatkami 24 karatowego złota w kolorach żółtym i białym W Księdze po jej lewej stronie znajduje się wyrzeźbiony Herb Papieski który również został pozłocony złotem pod herbem zostały umiejscowione Relikwie I stopnia w postaci Krwi Św. Jana Pawła II które Parafia otrzymała od Kardynała Stanisława Dziwisza. Księga zamontowana została na nowym klęczniku tak aby wierni mogli na co dzień przyjść pomodlić się i ucałować relikwie.
Na nowym podeście z Herbem Św. Jana Pawła II został umiejscowiony wstępny zarys koncepcji Postaci Św. Jana Pawła II, który ma być wykonany w 100 rocznicę urodzin Ojca Świętego w ludzkiej postaci w skali 1:1 którego wykonanie zajmuje około 2 lat. Księga, Klęcznik i Podest są Darami dla Parafii Św.Mikołaja w Grabowcu od w trakcie uroczystości został również poświęcony dzwon "Miłosierdzie Boże", który jest darem dla Parafii Św. Moniki w Dolinie Sugu w Papua - Nowa Gwinea oddalonej od naszej miejscowości około 12 699 km gdzie misjonarzem jest Ks. Michał Skubis pochodzący z okolic Biłgoraja.
Ofiarodawcą darów dla Parafii Św. Mikołaja w Grabowcu w postaci Marmurowej Księgi oraz Klęcznika i Podestu jest Parafianin Sławomir Chudoba z Grabowca, darczyńcą dzwonu misyjnego jest Rodzina Chudoba. W trakcie uroczystości byli obecni rodzice Misjonarza wraz z jego Stryjem.
Dzwon wraz z darami dla dzieci w postaci pluszowych maskotek, butów, ubrań sportowych, piłek, keybord'a, klocków i innych zabawek, które zostały przyniesione przez Parafian oraz 4 ornaty z Parafii Św. Anny w Tuczępach miały pojechać w 1 skrzyni w podróż wraz z dzwonem.
Dzięki zaangażowaniu Państwa Grzegorza i Beaty oraz Szymona Małys z Zamościa, którzy zgromadzili ponad 90% wszystkich zabawek i akcesoriów dla dzieci w Papua - Nowej Gwinei
ilość skrzyń się zwiększyła. Całość wyrusza w podróż transportem lądowym z Grabowca do Gdańska, a z Gdańska do Papua - Nowa Gwinea transportem morskim w podróż, która potrwa ponad 60 dni!
W dniu 07.12.2018 odbyło się wielkie Pakowanie Dzwonu wraz z Darami. Za kilka miesięcy możemy spodziewać się zdjęć od Księdza Misjonarza po otrzymaniu darów.