Misterium Męki Pańskiej, która przybliżała opis męki i śmierci Jezusa Chrystusa, a także stanowiła wprowadzenie do rozpoczynającego się Wielkiego Tygodnia. W misterium wzięło udział ok. 40 osób, którzy dali doskonały popis swoich umiejetności aktorskich wcielając się w role postaci biorących udział w wydarzeniach sprzed dwóch tysięcy lat.
Misterium zostało poprzedzone Mszą Świetą, po której widzowie uczestniczyli w scenach w Wieczerniku, w pałacu Kajfasza, w Ogrodzie Oliwnym, podczas sądu u Piłata oraz biczowania Jezusa. Po kilku scenach obrazujących przebieg spisku na życie Jezusa , rozpoczęła się Droga Krzyżowa, w trakcie której odgrywane były sceny z jej poszczególnych etapów. Droga krzyżowa zakończyła się na Górze Grabowiec gdzie przedstawione zostały sceny ze śmierci oraz zmartwychwstania Jezusa.
Na zakończenie Misterium, proboszcz ks. Zygmunt Żółkiewski podkreślał znaczenie tego parafialnego wydarzenia dziekując uczestnikom oraz ukazując potrzebę głębszego wejścia w rzeczywistość zbawczą, która dokonała się podczas śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.
Misterium zostało zorganizowane przez ks. Konrada Bulaka z nieocenioną pomocą uczennic LO w Grabowcu Karoliny Kaczmary oraz Katarzyny Halickiej. Należy także zauważyć i podkreślić bardzo dobrą grę aktorów-amatorów którzy wcielili się w rolę Jezusa (Michał Margol), Piłata (Emil Jabłoński), żołnierzy, apostołów oraz wszystkich bioracych udział w drodze krzyżówej. Nieocenionej pomocy udzielili także technicy odpowiedzialni za nagłośnienie, muzykę oraz efekty świetlne. Misterium, które wróciło do Grabowca po czteroletniej przerwie okazało się dużym sukcesem.
K. Halicka